GenelPolitika

Tutukluya ‘para gönderdin’ gözaltısı

İSTANBUL – Çekmeköy eski HDP ilçe yöneticisi Şerafettin Uymaz ve oğlu Sait Uymaz PKK lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle başlanan açlık grevindeki tutuklulara para gönderdiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Çekmeköy eski ilçe yöneticisi Şerafettin Uymaz ve oğlu Sait Uymaz gece 4 buçukta evlerine yapılan polis baskınıyla gözaltına alındı. Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürlüğünde gözaltında tutulduğu öğrenilen baba ve oğulun ifadelerinin alınması için bugün Vatan’da bulunan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğüne götürülmesi bekleniyor.

Uymaz’ın ailesi, gözaltına alınan iki kişinin PKK lideri Abdullah Öcalan’a uygulanan tecrittin son bulması için Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven öncülüğünde başlanan ve daha sonra binlerce kişinin katılımıyla devam eden açlık grevcilerine para gönderdiği iddiasıyla gözaltına alındığını aktardı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Bir cevap yazın