ErcişVanYaşam

Erciş’te çocuk cinayeti ile ilgili olay yeri fotoğrafları ortaya çıktı

Van’ın Erciş ilçesi Kocapınar Mahallesi’nde dün kayıp olduktan sonra bıçak darbeleriyle öldürülmüş halde bulunan Serkan Taşdeniz cinayetiyle ilgili, yürütülen soruşturma kapsamında olayın faili oldukları belirtilen iki kişi göz altına alındı. Göz altına alınan şahısların Taşdeniz’in mahalle arkadaşları olduğu belirtildi. Aynı zamanda Taşdeniz’le ilgili bazı yayın organlarında yer alan asılsız haberlere tepki gösteren acılı baba Enver Taşdeniz,”haber yazarken elinizi vicdanınıza koyun. Oğlumun hayvanlar tarafından parçalandığına yönelik haberler yapmışlar. Bu haberin amacı cinayetin faillerini aklamaktır” ifadeleriyle tepkide bulundu.

‘Göz altına alınanlar Taşdemir’in arkadaşları’

Yaşanan cinayetin failleri olduğu belirtilen ve isimleri öğrenilemeyen iki kişinin jandarma karakolunda göz altında tutulduğu belirtildi. Cinayet zanlıların olan 16 ve 17 yaşlarında çocuk yaşta  iki kişinin  Taşdeniz’in sürekli birlikte gezdiği mahalle arkadaşları   olduğu öğrenildi.

‘Katilleri aklamaya mı çalışıyorlar’

Demirören Haber Ajansı’nda (DHA) yer alan bir habere tepki gösteren acılı baba Enver Taşdeniz,” bu haberi yapanlar hiç bir araştırma yapmadan soruşturmayı yürüten savcıyı bile boşa çıkarmış. El insaf el vicdan. Elinizi vicdanınıza koyun. Benim oğlum bıçak darbeleriyle vahşice katledildi. Bütün bunlara rağmen birilerinin kalkıp oğlumun vahşi hayvanlar tarafından parçalandığını söylemesi cinayet zanlıları aklamaya yönelik bir girişimdir. En azından ben bunu böyle değerlendiriyorum” dedi.

 

Olayda kullanılan bıçak olay yerinde bulundu

 

Cansız Bedeni kanlar içinde

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın