ErcişmanşetVan

Erciş’te 4 kilo tarihi eser altın yakalandı

Erciş ilçesinde yapılan bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri, İlçe otogarında hareket etmek üzere olan yolcu otobüsünde yapılan arama sonucu bir şahısın valizinde 4 kilo Urartu ve Hitit dönemine ait olduğu belirtilen külçe altın ele geçirdi.

VAN’ın Erciş ilçesinde,yapılan bir ihbarı değerlendiren  İl Jandarma Ekipleri,  Erciş ilçe Otogarında hareket etmek üzere olan  bir yolcu otobüsünde yaptıkları arama sonucu, valiz içinde tarihi eser olduğu belirtilen 4 kilo külçe altın ele geçirdi. Ele geçirilen altınların Hitit ve Urartu dönemine ait olduğu belirtiliyor.

Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Erciş’in Aşağıışıklı Mahallesi’nde Hitit- Urartu dönemlerine ait 2 adet külçe altının batı illerine kaçırılacağının bilgisi üzerine harekete geçti. Bunun üzerine yolcu otobüsünde, şüpheli bir kişiye ait valizde arama yapıldı. Yapılan aramada, Hitit ve Urartu dönemlerine ait olduğu belirtilen biri 1 kilo, diğeri 3 kilo olan 2 adet külçe altın ele geçirildi.Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alınırken, soruşturma sürüyor.

Bir cevap yazın